WYCIECZKA DO SANDOMIERZA W RAMACH PROJEKTU COMENIUS

PROPAGUJĄCA REGION POŁUDNIOWO – WSCHODNIEJ POLSKI

 

Na szkolną wycieczkę  do  Sandomierza wybraliśmy się w ramach programu Comenius. Sandomierz to jedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast Polski znajdujące się blisko Tarnobrzega. Ze względu na swoje położenie nazywany był dawniej „Małym Rzymem”. Miasto, pamiętające narodziny Polski, położone na wzgórzach, majestatycznie przebija się przez lessowe wąwozy, bacznie obserwując Królową Polskich Rzek  - Wisłę.

W Sandomierzu zwiedzaliśmy – Bramę Opatowską i Podziemną  Trasę Turystyczną, w której  przewodnik opowiadał  ciekawe  legendy o  Sandomierzu. Zwiedzając  miasto  pomagaliśmy naszej koleżance Paulince, ponieważ ona ma  problem  z chodzeniem. Kiedy wyszliśmy  z   Trasy  Podziemnej poszliśmy na lody - miały pyszne smaki. Potem zwiedzaliśmy  Rynek Miasta. Wesołą  atrakcją dla  nas było spotkanie  ekipy filmowej serialu pt. „Ojciec  Mateusz”. Jeden z aktorów  grający komendanta  policji  - Piotr  Polk  zgodził  się z nami  zrobić  zdjęcie  - to   było  bardzo  miłe.

Pogoda w tym dniu była piękna, było  bardzo ciepło i słonecznie. Jesteśmy bardzo  zadowoleni z tej  wycieczki – zostały  nam  miłe  wspomnienia i  piękne  zdjęcia.

Iza i Marcin Klasa III SPdP

(C) 2007 - 2021 Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Polityka cookies