Renata Litwińska

„CZAS DOBREGO SERA”

Dobrą okazją do zwiedzenia pięknego, klimatycznego Sandomierza był festiwal „Czas dobrego sera”, który odbył się w dniach 18-20 maja 2012r. To królewskie miasto leżące obok Tarnobrzega, gościło producentów sera z całej Polski oraz z zagranicy, już po raz drugi. Organizatorem festiwalu był Slow Food Polska a uświetnił go swoja obecnością  prezydent i założyciel Slow Food International – Carlo Petrini. W Sandomierzu podczas festiwalu, odbyła się premiera jego książki Dobre, czyste, sprawiedliwe”.

Podczas 2-dniowego festiwalu na sandomierskim rynku, można było skosztować serów sprzedawanych na stoiskach, chleba robionego na zakwasie czy doskonałych wędlin. Co półtorej godziny w podziemiach sandomierskiego ratusza odbywały się ”Laboratoria smaku” z serami w roli głównej. Nadwiślański bulwar w Sandomierzu zadbał o dzieci i młodzież, proponując im krainę niekończących się zabaw, wycieczki statkiem po Wiśle, nowy port wiślany oraz zagrodę dla zwierząt dających mleko (kozy, krowy owce – różne rasy), a wieczorem każdy mógł zatańczyć pod gołym niebem przy muzyce na żywo. Wśród atrakcji festiwalowych niemałym powodzeniem  cieszyły się pokazy wytwarzania twarogów i masła. Wspaniała pogoda, znakomita atmosfera i klimat sandomierskiej starówki ściągnął do miasta rzesze turystów. Sprzedaż wyrobów rękodzieła artystycznego, nieprzetworzonej żywności jak również zabytki miasta, pamiętającego narodziny Polski, to zachęta do spędzania wolnego czasu ale i do zdobywania nowych lub zapomnianych już umiejętności.

Zespól programu Comenius z  ZSS w Tarnobrzegu chciałby zarekomendować wszystkim chętnym, tego typu wypoczynek,  przy okazji zwiedzania tak pięknego miasta, jakim jest niewątpliwie Sandomierz.

(C) 2007 - 2021 Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Polityka cookies