Renata Sawa

Prezentacja audiowizualna wizyty we Włoszech

 

W Zespole Szkół Specjalnych Tarnobrzegu 23.04.2012 r, odbyła się prezentacja audiowizualna dla uczniów, rodziców oraz  nauczycieli z przebiegu mobilności do Włoch. Uczniowie klas gimnazjalnych Kasia i Ewelina wraz z nauczycielami Renatą Sawa i Renatą Antończyk,  przedstawiły relacje z wizyty w oparciu o materiały wizualne. Omawiano szeroko kulturę i tradycje włoskie. Wymieniano aspekty edukacyjne państw biorących udział w projekcie, różnice i podobieństwa oraz relację z warsztatów szkoleniowych we włoskiej placówce,  w szkole macierzystej w  Lanciano

Koordynator szkolny projektu, Pani Renata Sawa, przedstawiła założenia programowe oraz wyniki prac zespołu projektu Comenius.

Po prezentacji uczniowie SPdP  pod kierunkiem nauczycieli, Renaty Malik oraz Elżbiety Bilskiej – Skóry, przygotowały poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania, oczywiście w stylu włoskim - restauracja „ Don Camillo” serwowała pyszny makaron w kolorach flagi włoskiej, sosy pomidorowe, koreczki z oliwek, serów i pomidorów.

Dekoracja stołu przywoływała klimaty przyrody włoskiej kojarzące się z  przywiezionymi specjalnie na tę okazję szyszkami znad Adriatyku, gałązkami oliwnymi oraz  muszlami.

Po degustacji  potraw odbył się festiwal piosenki włoskiej, w której uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia wokalne.

Powyższa prezentacja zapoznała wszystkich z dokonaniami uczniów i ich talentami oraz możliwościami podróży do krajów europejskich. Przybliżyła rodzicom zasady funkcjonowania szkolnictwa w innych krajach, zaangażowanie ich dzieci w projekty europejskie otwierające im nowe możliwości poszukiwania i podejmowania pracy.

(C) 2007 - 2021 Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Polityka cookies